NOMINATED WORKS

After careful consideration, the results of the prize winners were announced as follows;

Prizes Title The name of student School
Grand Prize The Lunch box Hinako Kanno Nihon University
1st Prize SHARK Saito Yuri Tohoku University of Art & Design
1st Prize OBSCURE MEALS Narihiro Kawano Kyushu Sangyo University
2nd Prize Stationery and foundation Onishi Hirotaka Musashino Art University
2nd Prize Capturering Happiness Yuki Sato,
Kensho Suzuki
Nihon University
2nd Prize cyclops Guo Song Japan electronics college
3nd Prize High Flaps Soichiro Fukawa Osaka University of Arts
3nd Prize Grow Shun Takeuchi Otemae University
3nd Prize akariya Reimi Arakaki Okinawa Prefectural University of Arts
Matsumoto Toshio Prize Loved man and hated Saaya Kaneko Kyoto City University of Arts

Prizes Title The name of student School
Grand Prize iRony Radheya Jegatheva
(Australia)
Curtin University
1st Prize Blind Audition Andreas Kessler
(Germany)
Film Academy Baden-Wurttemberg
1st Prize I stole my face Yu-Ling Lin
(Taiwan)
Vancouver Film School
2nd Prize Projection on Sofa Violette Delvoye
(Belgium)
La Cambre
2nd Prize Plintik Nur Munawarah Binte Mohamed Hussain
(Singapore)
Nanyang Academy Of Fine Arts
2nd Prize Cloud Kumo Yvonne Ng
(USA)
The City College of New York

Prizes Title The name of student School
Grand Prize SCRAP FACTORY Ryo Fujiwara, Yuji Matsuhashi, Yuki Kamura,
Mikihisa Kato, Mizuki Ito,
ECC College of Computer & Multimedia
1st Prize node hands Takemi Watanuki Institute of Advanced Media Arts and Sciences
1st Prize AR Yōkai: A Situated Augmented
Reality Ghost Story
Yuto Inamitsu NARA INSTITUTE of SCIENCE and TECHNOLOGY
2nd Prize Leaves Ayumu Nagamatsu Institute of Advanced Media Arts and Sciences
3nd Prize Cheer Me! Yu Matsuura The University of Electro-Communications
3nd Prize MitsugiBox Toshiki Masuda IWASAKI GAKUEN Information Science College
3nd Prize KANAZAWA Star Flower Rally
〜Blooming Flowers〜
Shohei Adachi, Yumi Iwamura, Masashi Shimizu,
Ryuichi Yamamoto, Keisuke Nishida, Ikegaya Yusuke
Kanazawa Institute of Technology
3nd Prize KinecTank Hikaru Suzuki, Tomoya Tada, Taishu Hanaki,
Masahiro Sawada, Takanobu Omura, Shutaro Jodai,
Yasutaka Ihara, Shota Hiraoka
Kyoto Sangyo University
3nd Prize King of Money Shunsuke Ichida Osaka Electoro-Communication University
Knowledge Capital Prize pixcol Media Design Lab. Josai International University